czwartek, 6 stycznia 2011

Podsumowanie kolędowania misyjnego         "... A jako wyraz naszej wdzięczności
           przyjmijcie symbol Bożej opatrzności
           Niech w naszych domach, rodzinach i sercach
           płonie nadzieja jak Gwiazda Betlejemska."
                   Powyższe słowa poprzedzały moment, w którym anioł lub inny kolędnik wręczał gospodarzom domu, lub mieszkania gwiazdę (taką, jak widać wyżej). Wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali gwiazdę, niektórzy już w naszej obecności wieszali ją z dumą na choince. W końcu ta gwiazda oznacza, że rodzina, która ją posiada dołożyła swoją cegiełkę do budowania lepszego jutra dla tych, co mają mniej niż my.
         W dniach od 4 do 5 stycznia 2010 roku młodzi ludzie mimo chłodu, przenikliwego wiatru, zmęczenia, a czasem nawet braku zrozumienia ze strony najbliższych poświęcało swój czas i zdrowie, aby nieść pomoc dzieciom i młodzieży z Ugandy. Jaki to kraj? W jakiej sytuacji żyją tam dzieci? O tym możesz przeczytać tutaj.  Jak wygląda misyjne kolędowanie? Przeczytaj! A oto scenariusz tegorocznego kolędowania - zapoznaj się z nim!
       Ile dobra duchowego w życie rodzin w Kłodzku wniosło kolędowanie misyjne w tym roku? Tego nie wiemy: nie dysponujemy "łaskomierzami", ani innymi przyrządami do mierzenia oddziaływania tego wydarzenia. Wierzymy, że wiele osób nie tylko wzruszył, ale i poruszył widok i słowa kolędników.
My natomiast informujemy o zebranych funduszach, które już w piątek zostaną przesłane na konto Papieskich Dzieł Misyjnych, a stamtąd prosto do misjonarzy pracujących w Ugandzie.
P.S. Oczywiście każda złotówka zostanie wpłacona tam gdzie trzeba, a kolędnicy otrzymają ksero dowodu wpłaty, aby na 100% wiedzieli, co się stało z pieniędzmi, które otrzymali od ludzi.
          Ile zebraliśmy? Przeczytaj tutaj!

              Przedstawiamy grupy kolędników ze względu na ilość zebranych pieniędzy, nie dlatego, że jedni są lepsi od drugich, ale dlatego, ze to oni sami stworzyli swoisty klimat współzawodnictwa:
 - klasa IA  - 449,19 zł (4 stycznia kolędowały aż dwie grupy z tej klasy, a 5-go jedna - 6 osobowa grupa),
 - klasa IE  - 448,25 zł (w rejonach, gdzie innym grupom trudno było przekonać mieszkańców Kłodzka do otworzenia drzwi dziewczyny z I E "czyniły cuda"!),
- klasa IF  - 121,8 zł (kolędowanie tylko 4 stycznia),
- klasa IC - 120,4 zł (j.w.),
- klasa ID - 68 zł      (j.w.),
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- klasa IA z Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku - 201,91 zł
- klasa IB z Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku - 272,4 zł
- schola dziecięca z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku - 725,05 zł
                      Wszystkim zaangażowanym: Wam, drodzy Uczniowie, Waszym Rodzicom, Opiekunom, Rodzinie oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli dzieło misyjnego kolędowania serdecznie dziękujemy! Informujemy, że po zapłaceniu za gwiazdki, które zakupiliśmy w Warszawie (130 zł) na rzecz dzieci w Ugandzie wpłacimy:
2280,15 zł
To Wasza zasługa! Dziękujemy za Waszą bezinteresowność, która jest światłem nadziei na przyszłość. Mamy wspaniałą młodzież!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz