poniedziałek, 9 stycznia 2012

Kolędnicy Misyjni w tym roku pomagają Sudanowi Południowemu!

           Dziś, jak zwykle w okolicach 6 stycznia (Objawienie Pańskie to również Misyjny Dzień Dziecka) niektórzy uczniowie naszej Szkoły przygotowali misyjne kolędowanie na terenie Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku. Do kolędowania zgłosiło się 7 grup, każda z nich liczyła od 5 do 6 osób. Jest to o tyle niesamowite, że młodzież, która jedno ze styczniowych popołudni mogłaby przeżyć na wiele różnych sposobów - oto wybiera dość trudną i niewygodną drogę: wyruszenie w drogę z przekazem Dobrej Nowiny i z zamiarem zdobycia środków, które Mogłyby posłużyć do niesienia pomocy krajom, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji.
                           Podsumowanie Misyjnego Kolędowania A.D. 2012
           Pierwsza z grup napotkała problemy związane z jednomyślnością... :) Ale im udało się zebrać 26 zł.
Druga grupa, to grupa  uczniów z klasy II C, do której należeli: Kacper Fedorec, Mikołaj Kotfas, Mikołaj Łazarowicz, Jacek Cebulski, Marcelina Maślanka i Adam Bońskowski. Ta grupa otrzymała od dobrych ludzi na rzecz Sudanu 133,01 zł.
W trzeciej grupie kolędowały dziewczyny z klasy II E, w składzie: Karolina Wacławik, Agnieszka Kubies, Ewelina Macias, Wiktoria Lechowicz. Ofiary przekazane zebrane przez tę grupę to 189,19 zł.
Czwartą grupę tworzyły osoby z różnych klas: ..........Ilska, .................Mróz, Patrycja Szumska, Michalina Fakadej oraz Natalia Opalińska. Ich grupa przekaże Sudanowi Południowemu 154,26 zł.
Grupę piątą i szóstą tworzyli uczniowie klasy IIA: Ania Junak, Robert Watral, Karolina Krautforst, Adam Bubak, Bartosz Nakwasiński, Kacper Nakwasiński, Michał Bryła, Patryk Erkiert, Wojtek Pawlowski, Blażej Sikora, Klaudia Nowacka, Eryk Woźniak. Grupy te zebrały następujące ofiary: Grupa V - 122,7 zł oraz
Grupa VI - 220 zl.
Ostatnia grupa - z klasły II E w składzie: Ola Sowa, Ala Janiszewska, Paulina Mochel, Weronika Rudnicka oraz Sandra Mirga otrzymały od parafian na osiedlu kłodzkim 201,60 zł.
          Zebrane ofiary w całości zostaną przekazane na rzecz misji w Sudanie Południwym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz